Vajon a jövő generációi milyen művészeti irányzatot társítanak majd napjainkhoz, mi korunk fő művészeti izmusa? A realizmus, impresszionizmus, futurizmus és a többi már a múlté. Ez a konzumerizmus korszaka!
A többplatformos projekt célja vizuális eszközökkel diskurzust indítani az alkotás és az alkotó változó szerepéről a kortárs fogyasztói attitűdök, médiazaj és forradalmi generatív AI technológiák megjelenése mellett.
Központi eleme a Manifesto for Consumerism, mint kiadvány. Ez egy negyven oldalas art zine (alkotói magazin), benne a tíz állítást tartalmazó kiáltvánnyal, mely kijelenti, a konzumerizmus korunk domináns művészeti irányzata. Ezt kép-szöveg kompozíciók sorozata követi harminchat oldalon át, melyek tovább fejtik a témát.
A felhasznált képanyagot mesterséges intelligenciával, klasszikus festészetet idéző ábrázolásmóddal készítettem, ezzel is bemutatva az új technológiát. A folyamat során generált képek száma közel háromezer. A kiadványt pedig úgy szerkesztettem, hogy minden oldalpárral növekedjen a felhasznált képek száma, ezzel érzékeltetve a médiazaj fokozódását és illusztrálva, hogyan veszítenek az egyes képek értékükből, majd válnak teherré a mennyiségük miatt. Érintett téma a marketing alapú vállalati médiaalkotás, és a művészeti elitizmus is.
A kiadvány tervezett megjelenése: 2024 február
Paraméterek: A5 méretű, 40 oldalas, színes art zine
Tervezett extra megoldások: szitanyomott víztiszta műanyag külső oldalpár, kihajtható fül egy belső oldalpáron
Tervezett ár: 4990 Ft
A kiadvány most előrendelhető, itt:
Az előrendelés segít a gyártandó mennyiség maghatározásában, vásárlásoddal pedig hozzájárulsz a projekt folytatásához. És természetesen egy kis példányszámú, különleges gyártási megoldásokat tartalmazó art zine birtokosa is leszel! 🙂
NFT Kollekció
A projekt másik ága egy NFT kollekció, ami a művészet áruvá válásának tökéletes példája. A Kiáltványból vett képekből, azoknak egyedi címeket és rövid, kortárs attitűdökre reflektáló szövegeket adva, 22 digitális alkotást készítettem. Ezeket kereskedésre bocsátottam az OpenSea NFT piactéren, ahol adhatók, vehetők.
Az NFT kollekció itt elérhető:
https://opensea.io/collection/manifesto-for-consumerism
Bemutatkozó kiállítás a FISE Galériában
A digitális anyag ellenpárjaként készült a FISE Galéria csoportos kiállításán bemutatott kép, 150 x 90 cm-es méretben. Az új technikával készült mozaik több, mint nyolcszáz generált kép felhasználásával jött létre, és hagyományos festmények asszociációját keltő vászon felületre nyomva nyerte el végleges formáját. Egyrészt a végtelen számú mű létrehozásának lehetőségét, másrészt az ezáltal létrejövő telítettséget hivatott vizualizálni. Művészeti közegben, egy galériában kiállítva pedig óhatatlanul is ráveszi a szemlélőt, hogy mérlegelje: mit tekint alkotásnak? Egy képet, a képek összességét, esetleg a technika miatt egyiket sem?
A kép ára 350 000 Ft, mellyel új tulajdonosa hozzájárul a projekt folytatásához.
A vásárlói érdeklődést emailben várom: szdenest
@gmail.comMegtekinthető: 2024. január 30. és február 16. között
FISE Galéria
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16.
Hétfő – Péntek: 14:00 – 18:00
A látogatás díjmentes, ajtónyitáshoz elképzelhető, hogy csengetni kell
Végtelen social feed
A projekt keretében indított Instagram oldal több évnyi üzemeléséhez elegendő anyag áll rendelkezésre. Korlátlanul generálható képek content feedjének illusztrálására készült, a többi ággal ellentétben itt érzékelhető legjobban a közösségi média végtelenjében elmerülő képek értékvesztése.
A felület itt érhető el:
https://www.instagram.com/manifestoforconsumerism/